ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Середа, 25.04.2018, 08:45

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Правозахисна діяльність » З свавіллям міліції

Вінницькі МІЛІЦІОНЕРИ - кати на громадській пласі

Вінницькі  МІЛІЦІОНЕРИ - кати  на  громадській  пласі

В ШАРГОРОДСЬКОМУ РАЙОНІ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ВИЯВЛЕНО ЖАХЛИВІ ФАКТИ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ МІЛІЦІЄЮ: КАТУВАННЯ, ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ, НЕЗАКОННІ ЗАТРИМАННЯ, ЗАХОПЛЕННЯ ЗАРУЧНИКІВ, ЗДИРНИЦТВО

21 грудня, о 14:00, у приміщенні Вінницького прес-клубу (вул. Космонавтів, 23) відбулася прес-конференція Вінницької правозахисної групи та Всеукраїнської громадянської мережі “Опора” на тему: “Чи подолає місцева громада порушення прав людини в Шаргородському районі?”

Учасники прес-конференції: Дмитро Гройсман — координатор Вінницької правозахисної групи,

Олег Левченко — член Президії Всеукраїнської громадянської мережі “ОПОРА”, Володимир Димань — Директор Подільського центру прав людини

Шарогородський район Вінницької області вже три роки поспіль перебуває в центрі уваги правозахисників, які розслідують порушення прав людини, що регулярно чинятьсятамтешніми правоохоронцями. Нещодавно правозахисники встановили жахливі факти порушень прав людини з боку працівників міліції, зокрема незаконні адміністративні затримання громадян за сфабрикованими матеріалами неіснуючих адмінправопорушень. Невинних людей неправомірно затримували і кидали до ізолятору тимчасового утримання в Шаргороді, силоміць примушуючи зізнатися у скоєні кримінальних злочинів.

Вказані факти було передано в Департамент внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України і в ході перевірки їх підтверджено. Майора міліції Лояніча, який був організатором незаконних дій, звільнено з органів внутрішніх справ. У прокуратуру Вінницької області передано для перевірки матеріали щодо скоєння колишнім майором та його колегами інших важких злочинів, зокрема насильне утримання людей у металевих чанах в одному з місцевих фермерських господарств, захоплення в якості заручників дружин та родичів незаконно затриманих тощо.

Вінницька правозахисна група провела відеодокументування свідчень постраждалих та очевидців подій, передала матеріали правоохоронним органам. Втім, як і за часів кучмізму, міліція намагається звести інформацію про важкі злочини до простих фактів дисциплінарних порушень з боку своїх працівників. Тож, навряд чи варто сподіватися на об‘єктивне ведення справи обласною прокуратурою, що в багатьох справах довела свою упередженість та професійну неспроможність покарати злочинців.          

Під час прес-конференції журналістам надано можливість поспілкуватися з клієнтами Вінницької правозахисної групи — жертвами катувань п.Куликом, п.Макаревичем, адвокатом потерпілих Наталією Бессараб.

Вінницька правозахисна група та Всеукраїнська громадянська мережа “ОПОРА” повідомлять про початок серії спільних акції прямої громадянської дії “Народ контролює міліцію!”. 29 грудня 2005 року в Шаргороді будуть проведені збори громадськості Шаргородського району, присвячені обговоренню можливостей для здійснення прямого моніторингу за дотриманням прав людини районними правоохоронними органами (міліцією та прокуратурою). Розпочато збір інформації про можливі порушення прав людини правоохоронними органами Шаргородського району. Особливу увагу буде приділено фактам катувань, незаконних затримань, побиття, здирництва тощо. Вимагатимемо повного відшкодування усіх збитків, завданих незаконними діями правоохоронців, реабілітації жертв переслідування міліцією, покращення взаємодії влади та громадськості з метою створення цивілізованої, гуманної і справедливої системи правоохоронних органів, очищуючи міліцію і прокуратуру від корумпованих і криміналізованих елементів.

Вінницька правозахисна група та Всеукраїнська громадянська мережа “ОПОРА” надають усі послуги жертвам порушень прав людини безкоштовно, що стало можливим завдяки підтримки Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) та програми Єврокомісії в Україні.      

Під час прес-конференції продемонстровано відеосвідчення жертв порушень прав людини. Учасники отримали комплекти документів, що стосуються боротьби правозахисників за дотримання прав людини у Вінницькій області.

БОРОТЬБА ЗА ПРАВА ЛЮДИНИ ТРИВАЄ!

Категорія: З свавіллям міліції | Додав: Voytko (06.02.2010)
Переглядів: 610 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 272

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0