ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Субота, 26.05.2018, 08:14

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Правозахисна діяльність » З беззаконням іншої влади

Обласна й міська влада, як березневе сонце – зверху гріє, а боком – душу тягне

Обласна й міська влада, як березневе сонце – зверху гріє, а боком – душу тягне

Президенту України Ющенку В.А.

Голові Верховної Ради України Морозу О.О.

Прем’єр-міністру України Януковичу В.Ф.

ЗВЕРНЕННЯ

Міські, селищні, сільські голови Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України та громад надзвичайно занепокоєні ситуацією, що склалася в регіоні у зв’язку і введенням в дію постанов Кабінету Міністрів України, центральних органів влади стосовно підвищення цін на енергоносії та тарифи на житлово-комунальні послуги, які не відповідають вимогам Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, суперечать положенням Бюджетного кодексу України, порушують Закон України “Про прожитковий мінімум” та постанову Верховної Ради України “Про недопущення підвищення тарифів на електроенергію та цін на газ для населення”.

Слід зазначити, що при заробітній платі в області 305-829 грн. і пенсіях 350 грн., сім’ї змушені будуть платити за надані житлово-комунальні послуги від 200 до 550 гривень. В свою чергу, посилання влади на те, що малозабезпечені отримують компенсацію не відповідає дійсності тому, що середній дохід половини сімей не перевищує прожитковий мінімум, а субсидії в розмірі 5-63 грн. в області отримують лише 3% сімей.

Враховуючи, що підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги призведе до значного зниження рівня життя більшості населення та з метою поліпшення суспільно-політичної ситуації в регіоні Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України звертається до:

Президента України В.А. Ющенка, Верховної ради України та Кабінету міністрів України з проханням:

усунути порушення конституційного права громадян України на достатній життєвий рівень;

спростити і здешевіти систему оплати житла і комунальних послуг, ввівши коефіцієнти відповідності прожиткового мінімуму, розміру пенсій, заробітної плати та закріпивши їх на законодавчому рівні;

забезпечити виконання постанови Верховної Ради України від 10 січня 2006 року № 3293-ІУ, якою заборонено підвищувати ціни і тарифи на електроенергію та газ; розглянути на пленарному засіданні Верховної Ради України питання щодо відповідальності посадових осіб держави за порушення вимог законодавства України у сфері цінової політики на енергоносії;

запровадити ефективні комплексні заходи щодо зменшення негативного впливу цінового фактору на соціальне становище людей;

прискорити прийняття Житлово-комунального кодексу України та пов’язаних з ним правових актів;

забезпечити гарантоване постачання за фіксованими державними цінами всього природного газу, що видобувається в Україні, включно для населення та житлово-комунальним підприємствам; вжити заходів, що забезпечуватимуть виконання вимог Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємств та всеукраїнськими профспілками і профоб’єднаннями в частині проведення узгодженої тарифної політики.

Прийнято на засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України та громад 24 листопада 2006 року.

Чого ВМ публікує це звернення?

Гляньте на дату його підписання і хто підписував. Не важко здогадатися, що вірогідно що сам Сидор Б.В. в кінці листопада ставив свій підпис під цим листом, як міський голова міста Славута на Хмельниччині. Проте, це йому не завадило в грудні воювати з власним народом за підвищення тарифів.

Так саме по області. Голова ради Іван Гладуняк і голова облдержадміністрації Буханевич Олександр певне знають і про звернення і про події в Славуті та в інших містах області, де керівники, здираючи з народу тарифами на оплату комунальних послуг шкуру, вже зачепили м’яса і не зупиняється – деруть і плакати не дають.

Особливо виділилася Хмельницька АЕС, яка забрала владу у місті Нетішин стосовно тарифів на тепло і тепер диктує їх. Дармове тепло, яке відводиться від охолодження реакторів, мало би бути стимулятором для інвесторів, для відкриття нового підприємства. Адже до 30% енергії закладено у кожен виріб, щоб хто не взявся виробляти. Отже, відсотків на 20 можна знизити ціну виробу, з використанням дармової енергії. Звичайно що на таку вигоду накинулисяб потенційні виробники - підприємці, Ще й АЕС можна заробити збуваючи за невисоку плату дармову енергію.  Та таку економічну вигоду знають і на ХАЕС, тому й завищують штучно ціни на енергію, щоб бути монополістом і не допустити в регіон конкурентів роботодавців лише з однією цілю, щоб усі мешканці прагнули будівництва нових реакторів.

Область могла би вплинути на ситуацію, та їй не місто треба, не справжні стабільні робочі місця, а гроші ХАЕС. Якою ціною для населення? – Це їх не хвилює.

Тобто є очевидним, що керівники області і їхні найближчі ставленики на місцях єдині у побудові умов для збагачення за рахунок і кишені, і здоров’я, і життя населення. Бо з одного боку, знаючи злиденну ситуацію населення за рахунок інтересів громадян, звертаються щоб зменшити суми, які треба віддавати вище державі, а з другого – намагаються з населення здерти й те, що вже не здирається.

Григорій Цвях

Категорія: З беззаконням іншої влади | Додав: Voytko (06.02.2010)
Переглядів: 441 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 272

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0