ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Субота, 26.05.2018, 02:11

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Медицина

ЯКЩО ВИ НЕЗАДОВОЛЕНІ ЯКІСТЮ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ЯКЩО ВИ НЕЗАДОВОЛЕНІ ЯКІСТЮ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

(або якщо Вам завдали шкоду в медичному закладі)

Отже, куди дітися простому українському пацієнту?

Перше, що потрібно зробити:

 висловити по можливості грамотно та коректно свої претензії завідуючому відділенням.

При цьому, якщо в усній бесіді не вдалося вирішити болючі питання, то переходьте до наступного етапу:

 складання письмової заяви керівнику медичної установи.

Лист оформляється за загальноприйнятим правилом, в 2-х екземплярах: один передається через секретаря головному лікарю; на другому екземплярі (який Ви залишаєте собі) секретар робить помітку, що заяву прийнято (дату, підпис). За загальним правилом - відповідь на Вашу заяву повинна бути надіслана протягом 1 місяця.

У Вашій заяві потрібно коротко та ясно викласти суть того, що Вас, власне, не влаштувало, а також Ваші пропозиції щодо вирішення даного конфлікту. Не слід «перегинати палицю» з грошовою компенсацією або залякувати керівництво закладу можливим зверненням до суду, до прокуратури або до адміністрації президента. Це і без погроз є Вашим правом на будь-якій стадії конфлікту. Найголовніше, перш ніж сідати за листа, потрібно ясно собі уявляти реальну сторону справи, а саме:

1) чи було насправді порушення з боку медичного закладу (цілком може статися, що ніхто ні в чому не винен);

2) якщо заподіяна шкода, то скільки вона приблизно буде коштувати й т.п.

Якщо відповідь від безпосередніх порушників Ваших прав Вас не задовольняє, не варто витрачати сили на листування з більш високим медичним керівництвом - відповідь, скоріше за все, буде типовою (одне ж відомство). У даному випадку, звернення до суду - найбільш реальний шлях захисту громадянських прав у медицині, як і в будь-якій сфері суспільного життя. Отже, слідуючим етапом буде:

 складання позовної заяви до суду.

Тут потрібно сказати, що судовий розгляд - досить таки складний процес, який потребує багато часу та грошових витрат. Правда, у випадку прийняття рішення на Вашу користь судові витрати стягуються з винної сторони і повертаються Вам. Крім цього, позови за даними підставами звільнюються від держмита.

При всіх складностях та, часом, досить тривалому розгляді суди повинні бути найсерйознішим та найбільш реальним заходом захисту громадян при здійсненні ними своїх прав. Тому роль суду у вирішенні медичних конфліктів, як різновиду громадянсько-правових спорів, у найближчі роки буде зростати.

Звернення до суду по «медичному» питанню має деяку специфіку. Найголовніша особливість - це призначення судово-медичної експертизи. Її проводять спеціалісти Бюро судово-медичної експертизи, при цьому експерти дають розписку, що вони попереджені про кримінальну відповідальність за подання неправдивих свідчень. Перед експертами ставляться ті питання, які необхідні для прийняття судового рішення. При цьому питання можуть формулювати як суд, так і сторони, які беруть участь у процесі. Тому грамотно складені питання багато в чому полегшують роботу експертів та допомагають більш повно характеризувати якість надання медичної допомоги.

Виходячи з висловленого, перш ніж йти до суду потрібно бути впевненим у тому, що Ваші позовні вимоги досить обгрунтовані, Ваша заява процесуально грамотно оформлена, та Ваша справа має певні шанси на успіх. При цьому, щоб не відволікати малоперспективними позовами і без того перевантажені суди, слід обов’язково звертатися за консультацією до спеціаліста, компетентного в галузі медичного права.

Як відомо, існує таке поняття, як досудова експертиза. Саме за допомогою такої незалежної оцінки Вашої історії хвороби можна зорієнтуватися у напрямі Ваших подальших дій та визначити, який із шляхів захисту Ваших прав є найбільш ефективним.

По матеріалах Інформаційного бюлетеня Лікарської асоціації Миколаївського регіону

Категорія: Медицина | Додав: Voytko (06.02.2010)
Переглядів: 530 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 272

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0