ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Середа, 25.04.2018, 08:53

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Медицина

Для чого таке робимо, від чого гинемо?

Для чого таке робимо, від чого гинемо?

До редакції газети “Вісник малозахищених” звернувся Золоторук Віктор Михайлович із  зверненням, яке публікуємо без змін.

Ще при житті моя дружина просила мене, щоб я зупинився добиватися правди. На що я відповів: «Ніна, я не можу зупинитися, бо наш син не був п’яним, сам з такою силою він впасти не міг, у нашого сина побита голова і ти знаєш про те, що наш син добросовісний та дуже порядний, про що свідчить характеристика керівництва. А загинув наш син по вині директора приватної охоронної фірми, в якій він працював, та з вини лікарів Хмельницького обласного протитуберкульозного диспансеру». Тепер я жалкую що її не послухав... жалкую це не те слово... втратив дружину, втрачаю здоров’я і я.

Не витримала Горя та довголітнього протистояння між громадянином та владою, в боротьбі за честь та гідність свого сина, 10 травня 2009 року, у віці 62 роки, з діагнозом «Гостре порушення мозкового кровообігу», раптово - за півтора дні, померла моя дружина, мама мого покійного сина Олександра, Золоторук Ніна Яківна. Моя сім’я складалася з трьох осіб, тепер я залишився один.

Три роки я довожу доказами корупційні дії правоохоронних органів Хмельницької області, при розслідуванні причини смерті охоронця приватного підприємства “Легіон” м. Хмельницький Золоторука Олександра Вікторовича, при виконанні службових обов’язків по охороні правопорядку та безпеки фізичних осіб - хворих, та хворих, які знаходяться під вартою, на об’єкті Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер, база Осташки, де він ЗО жовтня 2006 року отримав тяжкі тілесні ушкодження і,не приходячи до свідомості, у віці 29 років, 05 листопада 2006 року - помер.

Ось 7 місяців, як померла моя дружина, але справа розслідування причини її смерті теж топчеться на одному місці. Процедура нерозслідування та ж сама, що і з сином. Славутська міліція не порушує кримінальної справи, а Славутська прокуратура скасовує матеріали перевірки і все стоїть на місці. Тобто справу затопчують. ЧОМУ?

Згідно довідки від 20.08.2009 року № 02-12/Г-2 Фінансового управління Славутської РДІ  «Звіт про надходження та використання коштів загального фонду (форма № 2д, № 2м) станом на 1 липня 2009 року. Установа : Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова. Розпорядник коштів: Славутська РДІ, затверджено кошторисом на рік 20 мільйонів 666 тисяч 390 гривен, надійшло за звітний період 9 912 318.

Із листа від 26.08.2009 року № 3-24/01-24 голови Славутської РДІ  Г.І. Душнюк : «Шановний Вікторе Михайловичу, розглянувши Ваше звернення від 04.08.2009 року юридичним сектором РДІ в межах компетенції, проведена перевірка виставлених питань. В ході перевірки встановлено : за рахунок коштів лікарні для лікування вашої дружини Золоторук Ніни Яківни, використані медикаменти : Бензогексоній, Цераксон...Дофамін, (15 найменувань). В своєму зверненні Ви просите: «...провести перевірку, що сталось 09 та 10 травня 2009 року з призначеними та мною закупленими ліками, які були введені для моєї дружини, згідно наданих мені рецептів, та згідно листа призначень про їх виконання. Також прошу дослідити, звідки взялись зверх нормативні ліки, вияснити їх походження та терміни придатності цих необізнаних ліків,...». Слід зазначити, що РДІ немає таких повноважень, щодо проведення таких перевірок. Такими функціями наділені правоохоронні органи.../після смерті дружини мені повернули ліки, які я закупив за власний рахунок для лікування моєї дружини, всього 7 найменувань/

Лист 19.08.2009р. №1739 головного лікаря Славутської ЦРЛ В.Д. Іващука  до голови Славутської РДІ Г.І.Душнюк. «У відповідь на Ваш лист № 3-24/0124 від 17.08.2009 року, на звернення Золоторука В.М., повідомляю, що акти списання введених ліків /мається на увазі за бюджетні кошти/ окремо для кожного хворого в Славутській ЦРЛ не ведеться, а тому надати такі копії не можемо».

Лист 17.08.2009р. №02.-12/Г-2 Начальника фінансового управління Славутської РДІ В. Кухарчук до голови Славутської РДІ Г.І. Душнюк. «Розглянувши звернення Золоторука В.М..., з питання використання ліків, фінансове управління Славутської РДІ повідомляє, що планові призначення по КЕКВ 1132 „Медикаменти та перев’язувальні матеріали” по міському лікувальному комплексу на 2009 рік складають 735.0 тис. грн. ... В зв’язку із тим, що придбання медикаментів є захищеною статтею видатків, фінансування проводиться в першочерговому порядку».

Лист 08.09.2009р. № 584 міського голови м. Славути В.Б. Сидора.

«Шановний Віктор Михайлович ! На Ваше звернення щодо проведення перевірки інформації зловживання посадовими особами Славутської ЦРЛ, порушення нормативних постанов та інструкцій пояснюємо Вам, що повноваження місцевих органів самоврядування чітко визначаються Законом України „Про місцеве самоврядування вУкраїні”. До Вашого відома на адресу міського голови надійшли матеріали перевірки КРВ в Славутському районі та містах Славуті і Нетішині, яка проводилася за Вашим зверненням.... У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Славутської ЦРЛ, де проходила лікування Ваша дружина не зафіксовано, які саме медикаменти були передані Вами на її лікування... Якщо на Вашу думку є факт зловживання службовим становищем посадовців Славутської ЦРЛ під час призначення лікування Вашої дружини, та докази не цільового використання бюджетних коштів, Ви можете звернутись відповідно до правоохоронних органів за захистом своїх порушених прав та притягнення винних осіб до відповідальності» — міський голова м. Славути рахує, що нецільове використання бюджетних коштів, це порушення прав особисто моїх, а де права міського голови, громади? І що це за влада, яка не захищає громадянина?

Лист 11.08.2009р. № 13-33/785 КРВ в Славутському районі містах Славуті і Нетішині.

«Шановний Віктор Михайлович ! Ваше звернення від 03.08.2009 року розглянуто спеціалістами КРВ в Славутському районі та містах Славуті і Нетішині. Повідомляємо, що відповідно до ст. 8 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні,, від 26.01.1993 року № 2939-ХІІ органи контрольно-ревізійної служби розглядають листи і скарги громадян про факти порушення законодавства з фінансових питань. Звернення, де повідомляється про крадіжки, розтрати, недостачі, інші серйозні правопорушення, негайно пересилаються правоохоронним органам для прийняття рішення згідно з чинним законодавством. Тому Ваше звернення надіслано Славутській міжрайонній прокуратурі для прийняття рішення згідно з чинним законодавством листом № 13-32/781 від 10.08.2009 року».

Проаналізувавши надану мені інформацію листа № 3-66/01-21 від 14.09.09 року голови Славутської районної Державної адміністрації Душнюк Г.І. та довідку від 11.09.2009 року Фінансового управління Славутської РДІ, навожу докази маніпуляції лікарськими засобами та медичними препаратами лікарями Славутської ЦРЛ при лікуванні хворої Золоторук Ніни Яківни.

Наприклад : - медичний препарат Дофамін введений хворій 10.05.09 р. 4 - ампули, а згідно історії хвороби № 3020, листка призначення і введення медикаментів для лікування хворої Золоторук Ніни Яківни та ІНФОРМАЦІЇ заступника головного лікаря з медичної частини С.І. Кузмінчук, введена 1 ампула; згідно накладної № 227 від 17.03.09.р. одна ампула коштує 7.75 гривні; списано - З ампули. Вітамін В-1+В-6 введено 4 ампули по 1.0 (накладна № 324 від 20.04.09. р.), списано 7 ампул, а по накладних вітаміни В-6 взагалі ніхто не отримував. Тобто цього вітаміну у відділенні на той час не було. Медичний препарат бензогексоній 1 ампула -1.0 мл. введений біля 9 години ранку 09.05.09.р., всього один раз, за весь період лікування, згідно всіх вище перерахованих документів, які знаходяться в матеріалах перевірки. Тобто мою ампулу, закуплену за власні кошти, мені повернули, а свою, за бюджетні кошти, ввели. Навіщо це зробили так? Я не розумію. Медичний препарат Діцинон - 2 ампули по 3 грв. кожна, - накладної на його отримання взагалі нема. Списано по 1 флакону Манніту та Фізрозчину, 3 ампули Цераксону - вартістю 117 гривен одна ампула, Дексаметазон ввели 4 рази по 4 мл/гр. - це так згідно листка призначення, але згідно історії хвороби - 3 рази по 4 мл/гр. Фуроцемід, згідно історії хвороби та листка призначення, ввели 6.0 мл. за рахунок хворої, а згідно інформації С.І. Кузменчук - 4.0 мл. Медичний препарат АКТОВЕГІН я закупив 4 ампули по 5.0 мл. кожна, а згідно листка призначення і введення - 8 ампул по 5.0 мл. кожна, а згідно ІНФОРМАЦІЇ СІ. Кузменчук, всього - 6 ампул по 5.0 мл. кожна. Медпрепарат Реамберін призначено 400.0 мл., а введено 800.0 мл. ... І такий безлад можна продовжити по усіх медичних препаратах, які були призначені та введені для хворої Золоторук Н.Я.

Загострюю УВАГУ на те, що інформація, яка знаходиться в: історії хвороби № 3020; листок призначення і введення медичних препаратів хворої Золоторук Н.Я.; ІНФОРМАЦІЯ про лікарські призначення та використання медикаментів для лікування громадянки Золоторук Н.Я. по Славутській ЦРЛ, за підписом заступника головного лікаря з медичної частини СІ. Кузмінчук; довідки Фінуправління Славутської РДА, про введення медикаментів для лікування хворої Золоторук Н.Я. - різняться між собою. І різниця велика, між чотирма цими документами, за призначенням та введенням ліків, як за рахунок хворої так і за рахунок бюджетних коштів. А при лікуванні будь-якого хворого, особливо тяжкого хворого, велике значення для лікування такого хворого, має кожний введений або не введений медичний препарат. Тому, вважаю, що слідству все ж-таки доведеться признати цю МАНІПУЛЯЦІЮ та допитати ст. медсестру Воронюк О.А., заступника головного лікаря СІ. Кузменчук та інших медпрацівників Славутської ЦРЛ, які причетні до списання та використання бюджетних ліків.

Слідство не дало відповіді, де взявся ще один КЛЕКСАН? Хто його закупив і якої якості цей КЛЕКСАН? Виходить, що медпрацівники не контролюють надходження ліків для лікування хворих по їх якості та кількості. З довідки Фінансового управління Славутської РДА по медичному препарату МАННІТ на 01.05.09 року - залишок - 5 флаконів, на 10.05.09 року списано 6 флаконів. Питання - звідки взявся ще 1 флакон МАННІТУ, якому хворому цей препарат був введений, яка якість цього препарату? Міг цей препарат піти й до кишені, бо 1 флакон, в самій дешевій аптеці, коштує 20 гривен 65 копійок.

Пірацетам на 01.05.09 року - залишок 1 ампула, на 10.05.09 року списано 11 ампул. Звідки взялося 10 ампул Пірацетаму ? Питання ті ж самі.

На мою думку, це використання службового становища з ціллю наживи. А якщо проаналізувати кожного хворого та по усіх відділеннях, та по всій лікарні? А якщо за рік? Тоді буде зовсім інша картина і зовсім інші гроші.

Пояснив це мені, в приватній розмові 18 вересня 2009 року в своєму кабінеті, головний лікар Славутської ЦРЛ, поважний В.Д. Іващук, так: "...ми в першу чергу рятуємо хворого і ліки збираємо як можемо." На що я йому заперечив. "Це не базар, а державний лікарський заклад, і в даному випадку хвора померла. І я нікого не просив, збирати для моєї дружини ліки, я був в той час самодостатній, щоб за власні кошти лікувати свою дружину і не треба мені розповідати байки, я весь час знаходився біля дружини. І я хочу знати чому були завищені дози препаратів, чому мої ліки мені повернули а свої назбирані, Бог знає де, ввели для моєї дружини, та ще вище норми...". ЗНАТИ - ЦЕ МОЄ КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО! І Я БУДУ ЙОГО ВІДСТОЮВАТИ.

Для ясності і порівняння, я склав Таблицю призначених та введених ліків хворої Золоторук. Не збігається по жодних ліках, яких списано 21 найменування у 5-ти наданих мені документах, то чи є між ними правда?

Згідно АКТу судово-медичного дослідження №75 від 03.07.2009 року Житомирського обласного бюро судово-медичної експертизи, /ЗАКЛЮЧЕННЯ/:

п.2.По причині, що розтин тіла хворої не було проведено, конкретно встановити, що явилось причиною смерті Золоторук Н.Я., являється неможливим. Як же тоді, згідно медичної картки стаціонарного хворого, причина смерті Золоторук Н.Я. - гостре порушення мозкового кровообігу по ішемічному типу в басейні лівої середньо-мозкової артерії, яке ускладнилось мозковою комою, набряком головного мозку? Сприяючий фактор теж вказано - наявність у хворої атеросклеротичного кардіосклерозу з артеріальною гіпертензією, ожиріння. У медичній документації є й ще інший діагноз - високий тиск, наявність в спинномозковій рідині значної кількості ЕРИТРОЦИТІВ, можлива причина смерті - ГЕМОРАГІЧНИЙ інсульт з проривом в шлуночки.

п.3...але слід відмітити, що не вказані дози препаратів, а тільки їх процентний розчин, якщо це рідини...

п.5....медикаменти, які були вказані в рецептах, Маніт 15%-1флакон, Актовегін 5-4, Цераксон 1.0- 2 ампули, Клексан 0,4 №2 вказані в листку призначень з наявністю відміток про їх використання.

п.6. До компетенції судово-медичної експертизи належить рішення багатьох питань, конкретно виставлених, проте рішення інших питань, які виносяться на розсуд судово - медичної експертизи, не виконуються.

Отже, із змісту пунктів 2,3,5 та 6 слід розуміти, що невірно встановлений діагноз. Завищені дози введених препаратів. Враховуючи кількість зазначених ліків у рецептах та кількість введених ліків. Стає ще раз те ж запитання: звідки взялися ці зверхнормативні ліки, які були введені для моєї дружини, котрі зазначені в листку призначень про їх виконання?

Медичні працівники, згідно розпорядження МОЗ та КМ України, мають право надавати хворим безкоштовно ліки, які входять до першої долікарської медичної допомоги при поступленні хворого до стаціонару лікарень. Медсестри реанімаційного відділення Славутської ЦРЛ, після смерті моєї дружини Золоторук Н.Я., 11 травня 2009 року повернули мені ліки невикористані, які купив я. Перелік вилучених ліків знаходиться в матеріалах перевірки. На вилучення у мене ліків, співробітниками Славутської міліції складений протокол, який знаходиться в матеріалах перевірки. Усе можна дослідити.

Згідно рецепту від 09.05.09 року мною закуплено в аптеці м. Славута по вул. Соборності, 17, 09 травня 2009 року одну шприц-дозу препарату КЛЕКСАН - 0.8. мл., одну ампулу препарату ЦЕРАКСОН , один флакон МАННІТ - 15%, система - 1 штука, 4 ампули препарату АКТОВЕГІН по 5.0. мл., "а загальну суму 382 гривні 16 копійок, чек маю на 366 гривен 32 копійки.

Отже, факт, повернення мені, після смерті моєї дружини, медпрепаратів КЛЕКСАН, БЕН30ГЕКС0НІЙ та інших, але введення їх для моєї дружини за бюджетні кошти "то більше, то менше", підтверджує мій висновок про маніпуляцію з ліками під час лікування моєї дружини в реанімаційному відділенні Славутської ЦРЛ, та підтверджує, що тут - що захочу, те напишу, кому захочу - будуть безкоштовні ліки..., або - підуть гроші до кишені".

І це не всі біди лікування. Безконтрольність зі сторони влади та контролюючих органів привела до аморальної поведінки медичний персонал Славутської ЦРЛ, до такого виду, як вседозволеність та пияцтво на робочому місці з бійками та зламаними руками, що трапилося чомусь, після смерті моєї дружини, між лікарями, які її лікували. На мою думку те, що трапилось з моєю дружиною в Славутській ЦРЛ, це не прикрий випадок, а СИСТЕМА, яка склалася в Хмельницькому обласному управлінні охорони здоров'я. Ганебна поведінка медперсоналу реанімаційного відділення Славутської ЦРЛ підтверджує, що 9 травня 2009 року медичний персонал даного відділення більше переймався перемогою над фашизмом, ніж лікуванням хворої Золоторук Н.Я.

З мого звернення від 07.10.2009 року до Славутського міжрайонного прокурора В.С. Мушинського: "...Крім того прошу з'ясувати питання перевірки моїх звернень, які надійшли на ім'я міського голови Сидора В.Б., з залученням спеціалістів КРВ в Славутському районі та містах Славуті і Нетішині, по питанню перевірки наведених в моїх зверненнях фактів маніпуляції лікарськими засобами при лікуванні моєї дружини Золоторук Н.Я. Чи була така комісія створена міськім головою? Вважаю,  що ніякої перевірки провідним контролером-ревізором Яцишиним Р.Г. не було. Напевно була приватна бесіда між Яцишиним Р.Г. та невідомим медпрацівником Славутської ЦРЛ за чашкою кави в невідомому місці та в невідомий час. А тому прошу підтвердити або спростувати, мої підозри використання держслужбовця Яцишина Р. Г. для прикриття зловживання з використанням бюджетних коштів по закупівлі медпрепаратів для лікування хворих Славутської ЦРЛ. Та встановити час та місце такої перевірки. Тобто прошу ознайомити мене з матеріалами перевірки КРВ в Славутському районі та містах Славута і Нетішин, на яку звертає увагу слідчий СВ Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області капітан міліції В.М. Голянич. Також прошу надати відповідь, чому за зверненням міського голови м. Славута В.Б. Сидора, КРВ в Славутському районі та містах Славута і Нетішин, начебто щось проводило в плані "перевірки", а по моїх зверненнях нічого не проводилося та не проводиться, та ніякі спеціалісти до перевірки наведених мною фактів не залучаються? Невже я не громадянин України і Закон України "Про звернення громадян" не для мене? Чим громадянин Сидор В.Б. за мене кращий?"

Листи "провідних контролерів-ревізорів та їх керівників" дуже неприємно читати, коли в цих листах м'яко кажучи проглядається окозамилювання. Тобто розрахунок на дурня, раптом пройде. Певне ТАК ВОНО І Є ? Бо у Державі, нами створеній, це наче не кожного стосується, бо такого зі мною може не станеться. Але, від такого думання такий безлад у нас буде ще довгі та довгі роки. Бо нема у нас єдиного джерела влади, бо нема у нас єдності, щоб таку біду бороти.

Із листа від 07.07.2009 року № 4/28 Заступника голови Хмельницької державної адміністрації М.П. Вавринчука : "... Ваше звернення щодо нецільового використання бюджетних коштів обласним управлінням охорони здоров'я для перевірки направлено до прокуратури області...".

Із листа від 12.08.2009 року № 07/1-1692-07 Першого заступника прокурора Хмельницької області, старшого радника юстиції В. Твердохліба на ім'я Золоторука В.М. : "Ваше звернення, адресоване голові Хмельницької обласної ради, щодо закупівлі легкових автомобілів Хмельницьким обласним управлінням охорони здоров'я за бюджетні кошти, розглянуто. У ході перевірки доводи, щодо придбання автомобілів за кошти обласного бюджету, підтвердились... Зокрема, у 2007 році обласним управлінням охорони здоров'я за кошти обласного бюджету придбано 14 автомобілів на загальну суму 878 000 грн., у 2008 році - 20 автомобілів на суму 2 450 500 грн., у 2009 році - 8 автомобілів на суму 679 980 грн., у тому числі 2 автомобілі Китайського виробництва Фірми "Чері", для потреб комунального закладу "Славутська обласна туберкульозна лікарня" та Хмельницького обласного протитуберкульозного диспансеру (це там - де загинув мій син, де чергового лікаря Варибока О.Т., за неналежне виконання службових обов'язків та ненадання медичної допомоги охоронцю Золоторуку О.В., судять за ст.ст. 367 ч.2 та 140 ч.і КК України). На цьому автомобілі їздить головний фтизіатр Хмельницької області пан Василенко Сергій Павлович. Ваше попереднє звернення, адресоване голові комісії обласної ради з питань бюджету, 17.06.2009 року листом за № 1327/01-15 направлено на розгляд обласної державної адміністрації".

Із листа від 09.07.2009 року Управління охорони здоров'я Хмельницької ОДА. "... Відповідно до затвердженого ОДА Плану заходів по виконанню обласної програми "Здоров'я нації,, на 2009 рік передбачена закупівля двох автоцивілок для забезпечення раннього виявлення туберкульозу, а саме збір харкотиння по районах області..."

Для встановлення вірного діагнозу у моєї дружини необхідно було провести комп'ютерну томографію головного мозку. За самим скромним підрахунком комп'ютерний томограф коштує 1.5 мільйона гривен. За рік по Славутському районі від інсульту помирають десятки, а може і сотні людей. Стільки ж, певне, стають інвалідами.

Невже влада Славутського району, міст Славута та Нетішин не зможуть знайти цих пару мільйонів для закупівлі комп'ютерного томографа?

Хочу висловити подяку Голові Славутської районної державної адміністрації - Галині Іванівні Душнюк, за підтримку та розуміння даного питання.

Золоторук В.М.

Від редакції. Що ми - Люди, робимо ? Для чого таке робимо, від чого гинемо?

Категорія: Медицина | Додав: Voytko (06.02.2010)
Переглядів: 1644 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 2
1  
Золоторук - ти сутяжник шизофренічний, пацієнт психіатрисної лікарні з 2006 року, за часів радянської влади не срав би людям в душу, а був там де і тобі положено бути.

2  
Чому ж, Хронос, не сутяжник чи не шизофреник, не пацієнт психлікарні, не покаже тут, у чім саме Золоторук не прав? Хто є Хронос, у цій справі та взагалі, якщо повішав на Золотарука ярлика, та не каже за що?

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 272

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0