ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Середа, 25.04.2018, 08:44

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Тарифи «на життя»

Тарифи на комунальні послуги завищені необґрунтовано

Тарифи на комунальні послуги завищені необґрунтовано

Такий висновок зроблено за рядом прокурорських перевірок. Однак у деяких випадках органи місцевої влади не згодні з такою оцінкою.

Як повідомляє старший прокурор відділу прокуратури Сумської області Володимир Микитенко, у ході перевірок додержання чинного законодавства про житлово-комунальні послуги виявлені грубі порушення при формуванні та затвердженні органами місцевого самоврядування цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Прикладів того, що громадяни досить часто стають заручниками протиправних дій владних чиновників, більш ніж достатню. Зокрема, прокуратурою опротестовано рішення виконкому Сумської міськради щодо погодження тарифу на послуги теплопостачання, що надаються на базі міського цілісного майнового комплексу ТОВ “Сумитеплоенерго”. Згідно з ним регулювання тарифів на теплову енергію, що виробляється теплоелектроцентралями, іншими установками з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії, здійснено виконкомом міськради, а не Національною комісією регулювання електроенергетики України, як цього вимагає чинне законодавство. Протест прокурора міста вже розглянуто та задоволено. До протиправних дій вдалися й інші посадовці — прокурорами Краснопільського і Сумського районів, Глухівським міжрайонним прокурором внесено 4 протести на рішення органів місцевого самоврядування.

Мають місце також порушення прав споживачів житлово-комунальних послуг. Зокрема, прокуратурами Великописарівського, Тростянецького, Липоводолинського та ряду інших районів минулого року опротестовані протиправні дії керівників місцевих управлінь по експлуатації газового господарства та районних електромереж щодо включення до договорів зі споживачами стягнення пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Ці документи прокурорського реагування розглянуті та задоволені. Старший прокурор відділу повідомляє також про те, що в ході перевірок виявлені факти приховування деякими службовцями контролюючих органів порушень у сфері житлово-комунальних послуг. У деяких випадках доходить навіть до криміналу. Зокрема, прокурором Ковпаківського району м. Суми порушено кримінальну справу за частиною 3 ст. 364 частиною 1 ст. 366 Кримінального кодексу     щодо заступника начальника відділу Державної інспекції по контролю за цінами в Сумській області.

На усунення виявлених правопорушень  прокуратурою внесено подання голові облдержадміністрації. Загалом за результатами  перевірок порушено одну кримінальну справу, внесено 28 приписів та подань, з яких - більше половини вже розглянуто, заявлено і 23 протести (13 задоволено), за актами прокурорського реагування відшкодовано майже і 700 тис. гривень, притягнуто до відповідальності 7 службових осіб.

Однак треба сказати, що не скрізь місцеві органи влади дослухаються до протестів  прокурорів.   Зокрема,   Чернівецький міськвиконком відхилив протести прокурора щодо перегляду тарифів, оскільки вважає вимоги щодо перегляду тарифів на послуги тепло- та водопостачання і водовідведення невмотивованими, а діючі у Чернівцях тарифи на зазначені послуги економічно обґрунтованими.

Галина Макаренко ЮВУ №9-10, 3-16 березня 2007

Категорія: Тарифи «на життя» | Додав: Voytko (06.02.2010)
Переглядів: 576 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 272

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0