Перерахунок пенсії - Тарифи «на життя» - Соціальний захист - Каталог статей - Вісник Малозахищених

ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Вівторок, 21.02.2017, 11:42

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Тарифи «на життя»

Перерахунок пенсії

Перерахунок пенсії

Чи матиму я право на перерахунок пенсії у зв’язку з збільшенням стажу роботи?

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення  пенсії. Тобто цим положенням закріплене право пенсіонерів на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв’язку з набуттям застрахованою особою додаткового Страхового стажу та у зв’язку з можливим підвищенням заробітної плати (доходу) після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше ніж через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страховою стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону (тобто за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року).

Важливо знати, як враховується заробіток застрахованої особи при здійсненні перерахунку пенсії. У разі, коли коефіцієнт заробітку застрахованої особи після призначення; пенсії (тобто-відношення суми заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески, до середньої заробітної плати за місяць працівників, зайнятих у галузях економіки України) не збільшився, для перерахунку пенсії можна скористатися інформацією про заробіток (дохід), з якого була обчислена (перерахована раніше) пенсія. У цьому випадку розмір пенсії збільшиться за рахунок лише одного фактора — збільшення страхового стажу, тобто більш високого коефіцієнту страховою стажу.

Згідно з п. І Порядку подання та оформлення документа для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25,11.2005 р. №. 22-1, заява про перерахунок пенсії працюючим громадянам подається працівником до управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації.

ЮВУ №52, 2007-2008р.

Категорія: Тарифи «на життя» | Додав: Voytko (08.02.2010)
Переглядів: 772 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 271

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0