ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Четвер, 26.04.2018, 13:43

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Тарифи «на життя»

Підвищення пенсій військовим. Гра продовжується?

Підвищення пенсій військовим. Гра продовжується?

Стаття 24 Конституції України гарантує відсутність привілеїв чи обмежень для громадян країни, в т.ч. і за соціальною ознакою. Що ж відбувається насправді зокрема, із розміром пенсій для військовослужбовців?

Починаючи з 1995 року, тодішній президент України Л.Кучма своїми указами про встановлення різних доплат та премій створив величезну різницю між пенсіями для військових, які звільнилися із служби (до 1992 року, між 1992 та 1999 роком тощо). Це підтвердив на запит голови Спілки офіцерів України (СОУ) народного депутата Б.Кожина глава Адміністрації Президента В.Литвин (лист №02-02/2219 від 13 серпня 2001р.). За однакових умов різниця в нарахованих пенсіях ще на той час була вже мінімум вдвічі.

В грудні 2002 року згідно припису начальника відділу Генеральної прокуратури України А.Васяновича (лист № 10/3-6218021), питання погіршення становища пенсіонерів Збройних Сил не було вирішено. Ще через деякий час, вже віце-прем’єр міністр України Д.Табачник (лист №26-363/4. від 20 січня 2003р.) визнав, що проблема диспропорції рівнів пенсій за однакових умов продовжує існувати.

В серпні 2004 року міська організація Спілки офіцерів України разом з колегами з Рівного та Києва провели пікетування міністерства оборони України, з метою привернути увагу до питання ліквідації диспропорції в розмірах пенсій для військовослужбовців. Окрім цього, за ініціативи міської організації СОУ були направлені 180 заяв військових пенсіонерів - жителів м.Славута, Хмельницькому обласному військовому комісару, з метою отримати копії документів з розрахунком обчислення пенсій для подальшого звернення до суду. У відповідь отримана відмова, спочатку від самого військового комісара, а згодом (після звернення до Генеральної прокуратури України), підкріплену оцінкою військової прокуратури Хмельницького гарнізону (№2/2619 від 30 жовтня 2004 року), посилаючись на таємність інформації. Лише у грудні 2004- січні 2005 років, усі заявники отримали необхідні документи. Цікаво, що той же військовий прокурор Хмельницького гарнізону, назвав вимоги заявників цілком законними. Нарешті у квітні 2005 року, отримана відповідь Хмельницького обласного військового комісара про те, що перерахунок пенсії та початок їх виплат почнеться з 1 січня 2006 року, що і сталося. Здавалося б все, ситуація вичерпана.

Однак вже нинішній Кабінет Міністрів України, видав постанову №594 „Про деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу у 2007р.”. Цим було дозволено міністерству оборони та іншим силовим міністерствам та відомствам України з 1 квітня ц.р. преміювати військових, працівників міліції, СБУ тощо. Таким чином до указів президента Л.Кучми, додалась постанова Кабміну, який очолює В.Янукович. Всупереч ст.63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, у випадку, коли хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб або у зв’язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах встановлених законодавством, перерахунків пенсій не було зроблено. Після прийняття постанови Кабінету міністрів ні в червні, ні в липні, змін не відбулося.

Ось чому. 17 липня ц.р. міська організація СОУ звернулась на адресу Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройними силами В.Ющенка та секретаря Ради національної безпеки та оборони України І.Плюща, з проханням усунути порушення конституційних прав військових пенсіонерів стосовно перерахунку пенсій, на підставі премій, що сплачуються військовим, які служать.

Голова Славутської міської організації

Спілки офіцерів України В. СКОМОРОХА

Від редакції. Ми за вирішення соціальних проблем не шляхом пільг. Але сьогодні, в сукупності тут опублікованого з відмінною пільг соціально мало захищеним верствам населення, КМУ під керівництвом Януковича, виглядає державним гнобителем свого народу.

Категорія: Тарифи «на життя» | Додав: Voytko (08.02.2010)
Переглядів: 3553 | Рейтинг: 2.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 272

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0