ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

П`ятниця, 29.03.2024, 03:19

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Громадсько-політична діяльність » Духовне збудування особи і суспільства

ШЛЯХ ПІЗНАННЯ ПОВНОЇ ІСТИНИ ПРАКТИЧНО

Жив-був хлопчик з важким характером. Його батько дав йому мішечок з цвяхами і сказав забивати по цвяху в садову огорожу щоразу, коли він буде втрачати терпіння і з кимось сваритися. У перший день хлопчик забив 33 цвяхи. Протягом наступних тижнів він намагався стримуватися, і кількість забитих цвяхів зменшувалася з кожним днем. Виявилося, що стримуватися легше, ніж забивати цвяхи ...

Нарешті настав день, коли хлопчик не забив в огорожу жодного цвяха. І він пішов до свого батька, і радо сповістив це.

Тоді, мудрий батько, сказав сину витягати по одному цвяху з огорожі за кожний день, в який він не втратить терпіння. Дні йшли за днями, і нарешті хлопчик зміг сказати батькові, що він витягнув з огорожі всі цвяхи.

 

Батько привів сина до огорожі і сказав: "Сину мій, ти добре поводився, але подивися на ці дірки в огорожі. Вона більше ніколи не буде такою, як раніше. Коли ти з кимось сваришся і говориш речі, які можуть зробити боляче, ти наносиш співбесідникові рану на зразок цієї. Ти можеш встромити в людину ніж, а потім його витягти, але рана все одно залишиться ... Неважливо, скільки разів ти будеш просити прощення, рана залишиться. Душевна рана приносить стільки ж болю, скільки тілесна. Бо Друзі — це рідкісні коштовності, вони приносять бажані тобі задоволення, відтак, і  посмішку, і радість. Вони готові вислухати тебе, коли тобі це потрібно, вони підтримують тебе і відкривають тобі своє серце... "

 

Добра притча, але не повно вона вичерпна у Істині.

 

Щоб це з’ясувати, наведу іншу притчу.

Потоваришували ведмідь з чоловіком, бо чоловік не далеко жив від лісу і вигідно було мати друга в лісі та ще й  ведмедя, не за дорого й медку перепадало. Але одного разу йде ведмідь до товариша, а у того саме гість поважний, то чоловік і каже не входити ведмедю, зачекати, поки  той піде. Сам же вернувся до гостя а той запитує: хто там в тебе? І чує ведмідь відповідь чоловіка: «а, то ведмідь». Пішов гість, заходить ведмідь, поставив мед, бере на столі ножа, дає ніж чоловікові і каже ріж мені на лобі. Той каже: не буду, ти ж мені друг. А ведмідь визвірився на нього і каже: — ріж! Чоловік й розрізав лоба ведмедеві, і той пішов, окровавлений. Але прийшов десь через місяць. Чоловік вертиться біля нього, каже, що переживає, що то так сталося... а ведмідь й каже: дивись на лоба, бач зажила та рана, а ця, від того твого "а, то ведмідь"   — не заживає. Тому, не товаришувати нам більше.

Надавати перевагу першій притчі, притаманно багатьом, але це не завжди вірно:

1)      Бо тіло заживе з часом, а Душевна рана приносить болю значно більше, як тілесна. Іноді, як ота в огорожі дірка — не заживає.

2)      Бо, не рідко, буває краще зробити боляче товаришу, щоб  тим болем спасти його, коли схаменеться і перестане чинити собі і іншим шкоду.

3)      Бо, навіть як відрубана рука, — іноді не важно, якщо цим врятоване життя.

 

А чи зрозуміє товариш, нанесення болю йому, другом його? То це вже залежить від уміння вибирати товаришів.

***

Навіть, якщо й таку науку мати, то ще треба докласти зусиль, щоб пізнати науку про Істину (Правду), побути праведником і стати святим, і ще освятитися у випробовуваннях життєвих, витримати їх, достойно святого, а лише тоді  буде знання повної Істини.

Лише знання повної Істини (шляхом засвоєння і випробовування у стійкості в Істині) — навчає, як заживати ранам і духовним. В чисту душу — цвяха не забити! Береже її — Бог!

 

Анатолій Войтко – дослідник Біблії, автор Проекту

 «КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ БОЖОЇ»

http://zbzs-wm.ucoz.ua/news/2011-10-17-58

Категорія: Духовне збудування особи і суспільства | Додав: Voytko (27.10.2011) | Автор: Анатолій Войтко E
Переглядів: 1787 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Категорії розділу

Листи-запрошення до співпраці [3]
В категорії представленні листи і звернення борців до різних установ, політичних партій та громадських організацій, посадових осіб, з пропозиціями співпраці, а також вищевказаних осіб до ГО ЗБЗС.
Політика держави не народна [4]
Яка громадськість змінить життя на краще [10]
Громадські Пропозиції змін Конституції України — гарантія зникнення беззаконня і корупції [18]
Духовне збудування особи і суспільства [77]
Громадський контроль влади, експертиза дій влади [3]

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 277

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0