ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Субота, 26.05.2018, 08:20

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Правозахисна діяльність » З свавіллям міліції

Міліція б’є адвокатів

Міліція б’є адвокатів

27 жовтня 2009 р. з   приводу порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності Спілка адвокатів України звернулася до Президента, Прем’єр-міністра, Генерального прокурора, Міністрів внутрішніх справ, юстиції, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Голови Комітету ВРУ з питань правосуддя, Голів Комітету ВРУ з питань: боротьби з організованою злочинністю і корупцією; прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; правової політики; Голови підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції, нотаріату, адвокатських об’єднань та надання правової допомоги громадянам Комітету ВРУ з питань правової політики, Голів фракцій ВРУ.

Спілка адвокатів України вкрай занепокоєна численними фактами порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, насильницьких дій щодо адвокатів і зухвалого знущання над ними з боку працівників правоохоронних органів, недозволеного втручання в адвокатську діяльність та створення перешкод при виконанні адвокатами своїх професійних обов’язків, посягання на права та свободи людини і громадянина, яким адвокати надають правову допомогу і забезпечують захист від обвинувачення відповідно до покладеного на них Конституцією України обов’язку.

Останні жахливі події з побиття адвокатів на Хмельниччині при виконанні ними професійної діяльності вразили адвокатську спільноту відвертим цинізмом і неперевершеною жорстокістю, вседозволеністю працівників міліції, нехтуванням Конституцією та Законом, моральними нормами і людськими цінностями.

Так, заступником начальника УБОЗ УМВС України в Хмельницькій області Степанишеним М.І. вчинено декілька протиправних дій відносно адвоката м. Хмельницького Аббасової Алі Гюндузовни: створення перешкод у правомірній діяльності захисника, насильство щодо захисника, умисне заподіяння захиснику тілесних ушкоджень у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги. Адвокат з тілесними ушкодженнями потрапила в лікарню. Проте до цього часу рішення щодо неправомірних дій працівника міліції не прийнято.

Вочевидь, віра у свою безкарність «розв’язала» руки чотирьом працівникам Південно-Західного відділу міліції ХМВ УМВС України в Хмельницькій області, жертвою яких став адвокат Дем’янов І. Ю. під час надання правової допомоги. Йому протягом декількох годин наносились тілесні ушкодження у приміщенні ПЗВМ ХВМ УМВС України в Хмельницькій області, де на нього наділи наручники і погрожували вбити. Нещодавно співробітники УДСБЄЗ ГУ МВС України в Донецькій області застосували до адвоката Шестака В.С. фізичну силу, провели у його квартирі обшук та вилучили у нього документи, пов’язані з професійною діяльністю, нехтуючи при цьому однією з найважливіших гарантій адвокатської діяльності – адвокатською таємницею, за що передбачена кримінальна відповідальність.

Спілка адвокатів України вважає за необхідне притягти до кримінальної відповідальності працівників міліції, котрі допустили втручання у діяльність адвокатів (ст.ст. 374, 397 КК України), завідомо незаконне затримання (ст. 371 КК України), катування (ст. 127 КК України), перевищення влади або службових повноважень (ст. 365 КК України), незаконне позбавлення волі (ст. 146 КК України) та інші незаконні дії щодо адвокатів.

Детальніше про події на Хмельниччині (з прес-релізу хмельницьких адвокатів).

18 вересня 2009 року заступник начальника УБОЗ Степанишен М.І. з метою створення перешкод у здійсненні професійної діяльності, із застосуванням фізичного впливу та образ не допустив адвоката Аббасову Алю Гюндузівну до підзахисного, який знаходився у відділку міліції. Адвокат з тілесними ушкодженнями потрапила в лікарню. ...зволікання з прийняттям рішення та небезпідставна віра у свою безкарність «розв’язали» руки та придали наснаги чотирьом працівникам ПЗВМ Хмельницького ВМ України в Хмельницькій області, жертвою яких в ніч з 23 на 24 жовтня 2009 року став адвокат Дем’янов Ігор Юрійович. Під час виконання адвокатом своїх професійних повноважень з представництва інтересів клієнта, чотири міліціонера, що не мали жодного відношення до справи у якій працював адвокат І. Дем’янов, схопили його, заштовхали у службовий автомобіль, більше двох годин возили містом, погрожуючи вбивством, пізніше доставили у відділок міліції, де одягли на нього наручники та упродовж чотирьох годин катували, погрожували зґвалтуванням та вбивством.

Як свідчить Ігор Дем’янов, міліціянти «озвіріли» тільки від того, що він назвався адвокатом, свої знущання мотивували тим, що «через адвокатів ми не можемо нормально працювати та нормально жити». Свої прізвища вони І.Дем’янову не назвали, хоча той неодноразово на цьому наполягав. Ооби чотирьох міліціонерів давно встановлені, але від потерпілого та його адвоката приховуються.

Чи відстоять адвокати свої права, свою честь, свою професію? Чи зможуть добитися справедливості? Чи буде, хоча б у цих двох конкретних випадках, подолана існуюча негативна та системна практика безкарності працівників міліції?

Чи потрібні суспільству такі міліціонери? Чи потрібні демократичному суспільству адвокати?

http://www.cay.org.ua/

Категорія: З свавіллям міліції | Додав: Voytko (06.02.2010)
Переглядів: 979 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 272

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0