ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Середа, 25.04.2018, 08:33

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Тарифи «на життя»

НОВЕ В ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

НОВЕ В ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» працюючі пенсіонери мають право через два роки після призначення пенсії чи її останнього перерахунку обновити дані своєї пенсійної справи, попросити перерахунку. В 2008-му році цю норму вдосконалили. Працюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсії навіть у тому випадку якщо їхній  «після пенсійний» стаж менше 24 місяців.

Для перерахунку пенсії працюючих пенсіонерів умовно можна розділити на три категорії.

Перша - пенсіонери, які після призначення або перерахунку пенсії набули 24 місяці «після пенсійного» страхового стажу

Ці пенсіонери мають право зробити перерахунок:

а } тільки з урахуванням додатково набутого страхового стажу — вигідний пенсіонерам чия зарплата після призначення пенсії була невисокою;

б) з урахуванням як набутого стажу, так і заробітку який вони одержували вже після призначення чи перерахунку пенсії — вигідний тим хто після виходу на пенсію продовжував працювати на високооплачуваних посадах.

Аби зрозуміти як і що враховується при перерахунках пенсій – ось приклад.

Пенсія була призначена в листопаді 2005 р з урахуванням 35 років правового стажу та заробітку за періоди з січня 1980 р по грудень 1984 р і з 1липня 2000 р. По 31 жовтня 2005 р. Коефіцієнт стажу –1,5. До січня 2008 р. Цей пенсіонер набув додаткові ще24 місяці страхового стажу.

Варіант І. Пенсіонер побажав перерахувати пенсію тільки з урахуванням страхового стажу.

У такому випадку стаж збільшать на два роки - до 37 років. Якщо врахувати, що з січня 2008 року кожний відпрацьований рік «коштує» І,2% заробітку, то коефіцієнт стажу складе 0,444

Що ж стосується самого заробітку, то до уваги братиметься зарплата, зафіксована в особистій справі цього пенсіонера. Коефіцієнт його заробітку залишиться колишнім – І,5, але сам заробіток «осучаснять». Тобто врахують новий показник середньої зарплати за 2006 рік 928,81 грн. х 1,5 =1393,22 грн.

З цього заробітку та з збільшеного коефіцієнта стажу 0,444 (без врахування надбавок) і розраховують основний розмір пенсії   1393 22 грн. х 0, 444 = 618 59 грн.  Отже у першому випадку пенсія складе 618грн. 59коп.

Варіант II. Пенсіонер хоче перерахувати пенсію з урахуванням страхового стажу та зарплати. У цьому випадку до уваги візьмуть додатковий дворічний стаж (коефіцієнт стажу - 0,444) І зарплату за ці два роки. Тобто коефіцієнт заробітку розрахують не тільки за відомостями про зарплату, що є в особистій  справі, але й врахують період з 1 листопада 2005 р по ЗІ грудня 2007 р

Отже, потрібно добре підрахувати, чи не «зіпсують» нові відомості про зарплату коефіцієнт заробітку. Втім, навіть, якщо би і зменшиться (приміром - до 1,3), це компенсуватиметься тим, що для коригування заробітку в 2008 р застосовуватиметься середня зарплата не за 2006 рік (як усім іншим), а вже за 2007 рік в розмірі 1197,91 грн.

Скоригуємо заробіток: 1,3 х 1197,91 грн. = 1557, 28 грн. Тепер підрахуємо пенсію: 0, 444 х 1557, 28 грн. = 691 грн. 43 коп.

Отже, навіть при зменшенні Індивідуального коефіцієнта заробітку, пенсія збільшується, оскільки нарахована за показником середньої зарплати за 2007 рік, що значно більший за показник 2006 року.Важливо також знати, що в другому випадку заробіток за «після пенсійний» період (за останні два роки) не підлягає виключенню з підрахунку для оптимізації зарплати - тобто не оптимізується.

Друга категорія - пенсіонери, котрі відпрацювали менше 24 місяців. Вони також у 2008 р. можуть поновити відомості у своїй пенсійній справі, але за кількох умов.

Перша: їм пенсії перерахують лише з урахуванням додатково набутого стажу. Новий заробіток до уваги не береться.

Друга; таким пенсіонерам перерахунок зроблять не раніше, ніж через два роки. Тобто, навіть якщо людина пропрацювала шість місяців, документи про додатково набутий стаж можна подавати тільки після того, як мине два роки з моменту попереднього перерахунку або призначення.

До прикладу: пенсію призначено в листопаді 2005 р., коли стаж складав 35 років. Після цього пенсіонер працював до грудня 2006 р. і набув ще один рік страхового стажу. Такий пенсіонер (оскільки в січня 2008-го минуло роки _після призначення пенсії) має право перерахувати пенсію з урахуванням набутого страхового стажу. Тепер його стаж уже 36 років, а коефіцієнт стажу - 0,432. І в цьому році пенсію йому перерахують з «осучасненої» зарплати і нового коефіцієнта.

Третя категорія - пенсіонери, в яких при виході на пенсію не було повного трудового (страхового) стажу (25 років для чоловіків і 20 - для жінок, що визначено за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Якщо пенсіонер вийшов на пенсію, маючи неповний стаж, а потім допрацював до необхідних 20 чи 25 років, то він має право подати відомості про свій додатковий стаж у будь-який момент. Тобто, не чекаючи закінчення двох років, як у попередньому випадку. Але заробіток у цьому випадку теж не обновляється. Тобто, буде враховано довідки, подані при призначенні пенсії.

Наприклад, жінці пенсію призначили в лютому 2007 р., І на той момент її страховий стаж складав 19 р.3 місяці. Після призначення пенсії вона продовжила працювати І до січня 2008 р. набула необхідні 20 років страхового стажу.

Тому вже в лютому 2008 р. вона може подати нові відомості про стаж і пенсію їй перерахують з колишньої (але «осучасненої») зарплати і нового коефіцієнта.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ, що працюючим пенсіонерам, які до 1 січня 2008 р. одержали право обновити відомості про свій новопридбаний стаж,(друга та третя категорія пенсіонерів), перерахунок буде здійснено з 1 січня, навіть якщо вони трохи спізняться з поданням документів (але не пізніше 31 грудня 2008 року).

Нотатки із «Урядового кур’єра» № 33 від 20.02.2008 р.

Надія Задума

Категорія: Тарифи «на життя» | Додав: Voytko (08.02.2010)
Переглядів: 39786 | Коментарі: 12 | Рейтинг: 3.3/6
Всього коментарів: 10
10  
кому можна звертатися за надбавками до пенсій і як часто вони перераховуються у 2015 р?

9  
Добрий день, звертаюся з питанням, за якими правилами проводиться перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам у 2015 році? Моя мати пропрацювала 2 роки після призначення пенсії, звернулася з необхідними документами до місцевого віділення Пенсійного фонду, але перерахування пенсії чомусь так і не відбувся, лише з початку 2015 року почали утримувати податок. Пояснити ситуацію у віділенні чомусь не можуть (чи не хочуть?)

7  
Скажіть, будь-ласка, згідно нинішнього законодавства працюючі пенсіонери, які після призначення пенсії продовжують працювати, мають право на перерахунок пенсії через кожні два роки після призначення пенсії ? Моя мати пропрацювала майже 2 роки після виходу на пенсію. В перерахуванні їй відмовляють. (Стаж роботи - 26 років)

8  
Ви ж самі кажете: "майже", а це не означає кожні два роки

4  
скажіть,будь-ласка, чи перераховується нарахування пенсіі за інвалідністю ( 3-тя група)
за пропрцьовані роки і як перераховується.дякую

5  
Пільги: 

 інваліди загального захворювання І, ІІ, ІІІ груп, та інваліди з дитинства мають право на: 

*Безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування за умови, що вони отримують пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії; 
- *Придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50% вартості при амбулаторному лікуванні; - 
 - / Ст. 38 ЗУ / 
- Безкоштовне або на пільгових умовах за наявності відповідного медичного висновку надання послуг з соціально-побутового і медичного обслуговування, забезпечення технічними та іншими засобами (протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям, засобами пересування,у тому числі кріслами-колясками, з електроприводом,автомобілями (порядок визначено ПКМУ від 19.07.06 р. № 999), індивідуальними пристроями, протезами очей, зубів, щелеп, окулярами, слуховими і голосоутворювальні апарати, сурдотехнічні засобами, ендопротезами, сечо-та калоприймачі тощо) - / ст.38 ЗУ / 
- Безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань - / ст.38 ЗУ / 
-*Пільгову і позачергове встановлення квартирного телефону-/ ст.35 ЗУ / 
-  *Встановлення оплати послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів з почасовим (щохвилини, щосекунди) обліком їх тривалості тільки за їх згодою - / ст.35 ЗУ / 
- Інваліди та сім'ї, в яких є діти-інваліди, мають переважне право на поліпшення житлових умов у порядку, передбаченому чинним законодавством - / ст. 29 ЗУ / 
- Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), мають право на безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту-/ ст. 38-1 ЗУ / 
- Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї людини, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50% знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного,річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня-/ ст.38-1 ЗУ / 
 Пільговий проїзд відповідно до ст.38-1 надається за умови, якщо середньомісячний сукупний доход сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, збільшену на коефіцієнт 1,1 у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 Про пенсії: для призначення пенсії по інвалідності від загального захворювання для кожної вікової категорії Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачається наявність певного страхового стажу: до досягнення віку 23 років включно - 2 роки; 
від 24 років до 26 років включно - 3 роки; 
 від 27 років до 31 року включно - 4 роки; 
 від 32 років і старше - 5 років. 
 Якщо в інваліда є страховий стаж, відповідний його вікової категорії, йому призначається пенсія органами Пенсійного фонду.Якщо ж необхідного стажу немає, то може бути призначена державна соціальна допомога органами праці та соціального захисту населення.До страхового стажу для обчислення пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного у інваліда стажу враховується додатково весь період з дня встановлення інвалідності до досягнення інвалідом пенсійного віку (для чоловіків - 60 років, для жінок - 55 років) 
Розмір пенсії залежить від встановленої групи. Так, інвалідам І групи призначається 100% пенсії за віком; інвалідам ІІ групи - 90% та інвалідам ІІІ групи - 50% пенсії за віком .

6  
позначене - для інвалідів 3-ї групи.

3  
Лариса !Звертайтесь до суду!Ви повинні написати про перерах по стажу і зарплаті а далі напишіть заяву яким чином проведений перерахунок вих0одячи з серед з.плати за 2007р-1197грн чи 1573грнпо Україні Я суд виграла

2  
У 2008р нарахували пенсии 1300гр. 2роки пропрацювала викладачем на 1,5 ставки,зарплата біля3тис.Маючи 2 віпрацюваних роки,з 1вересня перервхунок склав 80грн.Чи правильно це?
Мої колеги рік назад маючи ставку мали перерахунок 200грн.Дуже прошу допоможіть розібратися.

1  
який сайт "Середньої зарплати по Україні для перерахунку пенсій на 2004- 2010 рр.?????????????

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 272

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0