ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Середа, 22.01.2025, 16:06

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Паї

ПЕРЕХІД ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА АКЦІЇ ДО СПАДКОЄМЦІВ

ПЕРЕХІД ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА АКЦІЇ ДО СПАДКОЄМЦІВ

Багатьох акціонерів і спадкоємці акціонерів цікавить, як переоформити право власності на акції та чи можуть вони до цього моменту брати участь в управлінні товариством на підставі сертифікату акцій спадкодавця.

Згідно  ст. 6 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” від 23.02.2006 р. № 3480 (далі — Закон) акція — це іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосуються акціонерного товариства, включаючи право на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів та право на отримання частини майна акціонерного товариства у разі його ліквідації, право на управління акціонерним товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств. Відповідно до ст. 4 Закону до особи, яка набула право власності на цінний папір, переходять усі посвідчені ним права.

Згідно п. 205 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої Мінюстом України від 03.03.2004 р. № 20/5, на майно, що переходить за правом спадкування до спадкоємців, нотаріусом за місцем відкриття спадщини видається свідоцтво про право на спадщину, право на управління акціонерним товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств. Відповідно до ст. 4 Закону до особи, яка набула право власності на цінний папір, переходять усі посвідчені ним права.

Згідно ст. 1270 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 1220 ЦК спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Згідно ст. 1298 ЦК свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям піс­ля закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Але, згідно ч.3. статі цього Закону, до закінчення строку на прийняття спадщини нотаріус може видати спадкоємцеві дозвіл на одержання частини вкладу спадкодавця у банку (фінансовій установі), якщо це викликано обставинами, які мають істотне значення.

Відомості про видачу свідоцтва про право на спадщину підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі заповітів, спадкових договорів та спадкових справ у порядку, передбаченому Положенням про Спадковий реєстр.

Відповідно до. п. 16 Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Держкомісцінних паперів від 17.10.2006 р. № 1000, унесення до системи реєстру записів про перехід права власності на іменні цінні папери за наслідками успадкування здійснюється реєстроутримувачем на підставі подання таких документів: оригіналу або нотаріально засвідченої копії свідоцтва про право на спадщину (передається реєстроутримувачу); сертифіката цінних паперів (передається реєстроутримувачу).

Отже, для переходу права власності на акції перш за все необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину. Але тільки з моменту внесення реєстроутримувачем відповідного запису до реєстру акціонерів і видачі сертифіката цінних паперів до спадкоємців переходить право власності на акції померлого акціонера.

Таким чином,  всі права,  що випливають з права власності на акції, в тому числі і на участь в управлінні товариством, перейдуть до спадкоємця не раніше, ніж через 6 місяців з моменту відкриття спадщини.

Після надання реєстроутримувачу зазначених документів до реєстру вноситься запис про нового власника акцій. Реєстроутримувач погашає сертифікат цінних паперів, виданий на ім’я померлого акціонера, і видає спадкоємцеві новий сертифікат.   Відповідно до ч.  4 ст.   5  Закону України “Про Національну депозитарну систему і особливості електронного обігу цінних паперів в Україні” від 10.12.1997 р. сертифікат цінних паперів є документом,  що підтверджує право власності на дані цінні папери.

Категорія: Паї | Додав: Voytko (06.02.2010)
Переглядів: 3547 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 Mariama  
0
That's a clever answer to a tricky qusioetn

1 Зара  
0
А якщо спадкоємець звернувся до ПАТ щодо переоформлення акцій на його ім`я зі спливом встановлених законом строків?

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 277

Статистика


Онлайн всьго: 3
Гоcті: 3
Користувачів: 0