ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

Середа, 22.01.2025, 15:55

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Тарифи «на життя»

Тарифи на життя в Нетішині

Тарифи на життя в Нетішині

Хмельницька АЕС так любить місто Нетішин, як Росія Україну. В обіймах стискує, що аж ребра тріщать. При цьому, дедалі очевидніше стає простолюду, що навіть спроба поворухнутися в тих «обіймах»-лещатах нервує монстра.

Скажете, — взявся писати про тарифи, а вчепився до ХАЕС? До чого? А ось. Нетішин один з перших (якщо не перше з міст) підвищив тарифи, як каже влада – в 2,3 рази, а як каже народ – в 2,8 рази. Така собі різниця буває, залежно від того, хто дає, а хто бере. В одного – того, що бере – кажуть від совісті зіниці звужуються, то вони недобачають, а у тих, хто дає – очі квадратні стають від дивування спритністю пограбування.

Так трапилося, що завжди чисте місто дещо засмерділося. Сморід пішов від невивезеного сміття. А не вивозили його з міста бо любляча місто ХАЕС блокувала (арештувала) рахунки ЖКО (ті, оце, з яких мають автомобілі заправляти, і навіть ті, кажуть, що зарплати з них працівники ЖКО отримують).

Відомо, що ЖКО й так, як кажуть, на пташиних правах, адже й в Україні є вже практика більш економної експлуатації (вигіднішої для мешканців) будинків. І не поодинокі голоси в Нетішині вже лунають на користь кондомінімумів, або іншого виду самоорганізації наймачів і власників приватизованого житла. Але й тут, виявляється є примхи, пов’язані з ХАЕС, що перешкоджають сміливцям взятися за цю справу.

ЖКО найшло, кажуть закон, який не дозволяє передавати будинки з ПРУ (протирадіаційним укриттям). Якщо це дійсно так, якщо ми дійсно приречені Хмельницькою  АЕС (адже ПРУ через неї в будинках) терпіти невигідну структуру ЖКО, то чому цю проблему не вирішити за рахунок ХАЕС? – Утримувати ЖКО за рахунок ХАЕС. Чи ж населення більш платоспроможне? Вірогідно властелинам ХАЕС гроші потрібніші, – хоч би на будівництво нових блоків. Тобто нових нам проблем, а їм – нових грошей. З цієї причини усі АЕС давно задумали і збувають на практиці усе, що не виробляє електроенергію, у тому числі і тих, що подають місту воду і тепло тобто цехи   підземних теплових комунікацій (ЦПТК).

Від тих ЦПТК їм замороки багато і дедалі більшає, а дохідних грошей мало (як для АЕС). На ХАЕС соціально-політичні обставини сприяли гальмуванню процесу передачі. Вибори вимагали уваги до працівників, а працівники ЦПТК  справедливо  вимагали не погіршення соціального становища. Все ж дійшла справа до передачі, та місто не хоче брати те, за що й на базарі грошей не платять, - гниле відкидають. ХАЕС це гниле обладнання систем водо- та теплопостачання, яке на ладан дихає, хоче спихнути на суму 30 мільйонів (за підрахунками місцевої влади саме стільки треба  на усунення недоліків в їх надійності).Не звикла ХАЕС, щоб їй опиралися, але, як цивілізований монстр, придивилася де можна на місто натиснути, щоб податливим стало. І згадалося, що ж багаторічно дають воду і тепло місту не безоплатно, а воно гроші бере через ЖКО з населення – за якусь ніби «підпитку» і ніби щось робить. Це (як ми розуміємо) не п’янка, а додаткове постачання (крім того що фактично споживає місто) води й тепла. Підказали правоохоронцям, які цього чомусь, (як на мене, то злочину) з початку існування міста не бачили і оформили справу не на «підпитчиків»-обдирачів, а на тих, хто в угоду ХАЕС мовчки накопичували ніби борг ЖКО. Якби правоохоронці розібралися, то певне побачили б, що ЖКО платило максимум за тарифами згідно спожитого від ХАЕС, то чим ще мало платити за «підпитку» не спожитої містом послуги? Звичайно правоохоронці виграли, бо у них влада – арештували. Що виграли? Час покаже. Як? Ту суму, по якій нарахувала ХАЕС за підпитку боргу місту ще в 2001-2003 рр. змусили платити місто. Як саме? Розбили місту багатомільйонну суму щорічно сплачувати для Хмельницькій АЕС по декілька мільйонів гривень. Тобто ХАЕС ніби хороша, бо ж спасає від смороду, ніби поставилася з великим розумінням до проблем міста – дозволила оцю реструктуризацію. Це по їхньому так зветься (що й язик зламаєш), а по нашому – грабунок мешканців тарифами!

Скажете вигадую? Після громадських слухань по тарифах, що відбулися 22.11.06 р. в БК – я запитував і представників ХАЕС, і депутатів від БЮТ, і місцеву владу, скажіть: хто дасть місту ці кошти, щоб розрахуватися з ХАЕС? Держава – ні! ХАЕС – ні!!! Бо воює за ці ж кошти. Місто – ні! Бо голова міста заявив, що на рахунку 400000 гривень. То – хто? – Ми! Як? – Тарифами. Торік у 2,5 рази, а цього року ще в 1,7 рази...

Чого тут казати? Добре нетішинцям, – як Україні з старшим братом. Обняли міцно, та зрідка попускають, щоб раділи тим, що ще ковток «повітря» маємо з барської руки.

Цікаво виходить. Вода наша – купуємо. Тепло від реактора відводять – а ми за нього платимо. Земля наша – а нас на ній чавлять («підпиткою», штучними, колишніми боргами – ті, хто їх сотворили вкупі з правоохоронцями, які мали би захищати нас, бо ж зарплату з наших податків отримують та видно їм зарплати мало).

І все це за що? За отих 30 мільйонів, що ними треба привести до пуття системи водо та теплопостачання місту, перед тим, як їх передати від ХАЕС до міста. Що ж тепер? Звичайно місто здалося. Бо і Смишляєв – міський голова і Мельничук – начальник ЖКО бачать, що арешт рахунків приведе до того, що населення піде з вилами швидше на них – до влади, хто ближче, хто зарплату не дає, хто місто засмердів, а не до ХАЕС.

Здалися! Та хіба реально витягнути з населення стільки, як у тім графіку реструктуризації боргу? – Ні. То ж, бути мешканцям Нетішина на колінах перед ХАЕС, доки не візьмемо оту гниль від них, та так, як вони скажуть...

Дай Бог, щоб я помилився у своєму прогнозі. Ви думаєте, що той борг ЖКО, якби й був законним в 15 мільйонів, ХАЕС з міста забирає законно? А я гадаю – ні! В Цивільному Кодексі України (ЦК) є така стаття 399 «Припинення права володіння», в її першій частині написано: «Право володіння припиняється у разі: ... п.3.

... знищення майна».

Зрозуміло, що після 2001-2003 років коли створювався борг міста то в місті змінилося два мери, і тих мільйонів не вернеш. Ні Гладуняк, ні Панасюк їх не повернуть, хоч би тому, що ніхто до них позов не подавав. Тобто, сьогодні те майно (якби воно й було) – знищене і на нього немає ніхто права. Спожите.

Зайдемо з іншого боку, наприклад, ХАЕС все таки мала право повернути борг 2001-2003 рр. То чому не повертала? Чи не для того, щоб сьогодні, або ще коли їй заманеться – тримати місто за горло?

Чи не було в 2001-2003 рр. суду, чи юристів на ХАЕС, щоб витребувати борг міста, скажімо в 10-15 тисяч, а не сьогодні – в 15 мільйонів? Чи не їхня бездіяльність сьогодні паралізувала місто.

За чий рахунок виконуватиметься умова ХАЕС з містом? В угоду кому ця угода укладена? А хіба бездіяльність, то не злочин?

Нарешті, якщо визнати, що дії ХАЕС і правоохоронців законні, то чому розраховуватиметься населення?

Знаюча людина – колишній генеральний директор ХАЕС О. Є. Смишляєв, каже, що ХАЕС має 1,5 мільярда доларів прибутку. Я вважаю, що було би справедливо, якби хоч десята частина від прибутку йшла на місто-супутник, яке має проблеми через ХАЕС – на їх вирішення і на компенсацію за смертоносне довкілля.

Громадська організація і я особисто, готові захистити цю точку зору у суді, і  маю тверде переконання, що доб’юся справедливості для мешканців міста Нетішин, – навіть при нинішнім правосудді, але якщо відчую, що й населення чи його активісти мають намір відстоювати свої інтереси.

Анатолій ВОЙТКО

Категорія: Тарифи «на життя» | Додав: Voytko (06.02.2010)
Переглядів: 1681 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 277

Статистика


Онлайн всьго: 2
Гоcті: 2
Користувачів: 0