ВІСНИК МАЛОЗАХИЩЕНИХ

П`ятниця, 29.03.2024, 14:59

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Соціальний захист » Пільги, субсидії, допомога

Кому пече субсидія?

Кому пече субсидія?

Ця історія почалася із задумки провести в Дискусійному клубі борців за справедливість обговорення питань призначення і надання субсидії. Як і годиться, запросили до дискусії і спеціалістів — представників відділу субсидій.

Ті, зіславшись на зайнятість, відмовились. Як з’ясувалось, не даремно, бо в тих, що прийшли, було чимало питань та зауважень до роботи відділу субсидій. І те, що в держслужбовців не знайшлося часу для зустрічі з нетішинцями, стало зрозумілим. На дискусії люди скаржились, що у відділі субсидій йдуть на діалог неохоче, відмовляються роз’яснювати порядок призначення субсидій, які доходи при цьому враховуються, а які ні тощо. При цьому, якщо в інших містах можна легко перевірити розрахунки самостійно, бо на стендах вивішене необхідне для цього законодавство, то в Нетішині ховають право за сімома замками і не мають часу для консультацій громадянам.

Борці за справедливість взялися заповнити інформаційну прогалину і випустили буклет під назвою «Отримуйте субсидію». Його проект обговорювався на засіданні ДК та надсилався у відділ субсидій. Результат повторно направили до відділу. Після цього в повітрі «потепліло», і нас запросили на дискусію (з’ясування стосунків) до відділу субсидій. (В цьому випадку не пішов Магомет до гори (читай — громади), то гора пішла до нього). Бо ж, коли робити добру справу, то амбіції треба відкладати вбік.

Відділ субсидій ніби охоче пішов на співпрацю з борцями за справедливість. До нашого буклету було виставлено з десяток претензій. При детальнішому розгляді дійсно виявилося (в зв’язку зі змінами в законодавстві) 2 суттєвих недоліки та одна описка. Тому коли закономірні емоції трохи вляглися, почалась конструктивна дискусія. Так слушно зауважила А. Човган, заввідділу субсидій, що не більше 15 відсотків від сукупного доходу сім’ї платять не лише ті сім’ї, які складаються з непрацездатних та пенсіонерів, як ми писали, а й ті, які мають у складі прописаних неповнолітніх дітей чи інвалідів (І-ІІ групи) і дохід на кожного в середньому складає менше 40% прожиткового мінімуму. Інше, маємо визнати, теж не навмисне упущення в буклеті, стосується періоду, за який беруться довідки про доходи. Постановою КМУ № 2146 від 25 листопада 1999 року було встановлено, що доходи беруться не за 3, а за 6 місяців, що передують місяцю звернення за субсидіями. Борці за справедливість були введені в оману текстом Положення про надання субсидій, що міститься на офіційному вебсайті ВРУ і тому простодушно і правомірно поклалися на цю офіційну, але як виявилося недостовірну інформацію.

Проте водночас таким бажаним в інтересах малозахищених спілкуванням було виявлено і ряд недоліків чинного законодавства, які Нетішинський відділ субсидій чомусь трактує на свій лад. Наприклад, згідно змін до законодавства про субсидії, якщо обсяг витрачання води, тепла, газу та електроенергії вимірюється засобами обліку, то за кожних 10% економії порівняно з нормативами, розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг (незалежно від того, чи сім’я платить 20 чи 15 відсотків) зменшується на 1 відсоток (але всього не більше як на 5 відсотків). Відділ субсидій, як зізналася А. Човган, такого зниження не проводить, мотивуючи це тим, що поквартирних лічильників в Нетішині мало і за субсидіями ці люди не звертаються. На запитання, а як же побудинкові лічильники (якими за словами І. Мельничука обладнано усі 100% багатоквартирних будинків), у відповідь почули, що ЖКО бере плату за нормативами і не передбачає того випадку, коли люди економитимуть. Тож наче й готові працівники відділу субсидій іти назустріч громадськості, але ж не віддавати те, що ще в Нетішині нікому не віддавали. На нашу думку, економія по місту вивільняє певну суму, тож чи вона пропадає, чи хтось нею користується — нам не відомо. Хочеться, щоб прокурор чи інший компетентнй орган перевірив. Між іншим, інформація про порядок і умови надання субсидій на стендах, вивішених навпроти дверей до відділу субсидій, не узгоджені й сьогодні із законодавством. Постанова КМУ забороняє вимагати документи, не передбачені Положенням про порядок призначення та надання субсидій …, а відділ субсидій вимагає і ті документи, які не згадуються в Положенні (наприклад, ідентифікаційний код, трудову книжку тощо). Тож якби дійсно відділ субсидій був готовий іти назустріч громадськості, то люди б не зверталися до борців за справедливість, а все з’ясовували у спеціалістів відділу соцзахисту. І нам менше роботи, і менше було б награних на публіку безпідставних скарг та нарікань.

Нарешті до Нетішинського відділу праці та соціального захисту веде пологий підйом, очевидно, щоб люди на колясках могли доїхати. Проте — тільки до дверей, бо самі двері занадто вузькі, щоб крізь них пройшла коляска, та й поріг заважає. В країнах, до яких нам далеко і за відстанню, і за рівнем розвитку, де все роблять для людей, враховують навіть такі дрібниці, щоб обділені долею не випадали з суспільного життя і відчували себе повноцінними. А в нас поки що тільки до порога, а далі — назад котися.

Категорія: Пільги, субсидії, допомога | Додав: Voytko (08.02.2010)
Переглядів: 1563 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Чи можливо знищити корупцію в Україні демократичними методами?
Всего ответов: 277

Статистика


Онлайн всьго: 1
Гоcті: 1
Користувачів: 0