За мир в українському суспільстві
Міжконфесійна молитва такого змісту відбулася 5 грудня 2004 року. В Нетішині така спільна молитва відбулася вдруге. Першого разу вона проходила в недобудованій споруді УПЦ Київського патріархату, в цей — теж ще не у зовсім збудованій споруді Церкви Християн віри Євангельської (п’ятидесятників пастор Олександр). Не дивлячись на те, що Бог послав випробовування цій події (Настоятель УПЦ КП був на похороні, а ксьондз РКЦ на поважній зустрічі
з керівництвом РКЦ) молитва все ж відбулася і її учасників не зменшилося.
Молитва була гарно організована, співали духовних пісень, а духовні лідери та представники конфесій виступали із закликом до щирої молитви за духовне відродження української нації, за відродження моральних цінностей у суспільстві, за молоде покоління України, міста.
Пастором ХВЄ Олександром запропоновано на розгляд конфесіям створення міжконфесійного комітету м. Нетішин. Зміст цієї пропозиції такий.
Цілі та завдання комітету:
1. Проведення семінарів та лекцій, спрямованих на духовне збагачення мешканців міста, представників місцевої влади, керівників підприємств та організацій, бізнесменів, міліції і т.д.
2. Утворити ініціативну групу для створення програм навчання істинам Слова Божого, адаптованих для місцевих навчальних закладів.
3. Створення міжконфесійної газети.
4. Сформувати ефірний час для донесення духовних цінностей та релігійних новин на місцевому телеканалі “Лотел”.
5. Організація заходів на території міста (залучаючи місцеву владу), спрямованих на духовне пробудження мешканців міста
Для створення такого духовного органу релігійним громадам міста запропоновано: створити групу для розробки статуту даного комітету; погодити це питання з органами влади міста. Для початку, щоб обговорити пропозиції та для внесення поправок і доповнень запропоновано зустрітися представникам релігійних громад додатково.
Після молитви, серед тих хто був, я зустрів бувших прихожан УПЦ Московського патріархату. Здивувався не дуже, але поцікавився: невже настоятель (Тишкун) Віктор теж переживає за чесні вибори та оце прислав на спільну молитву щоб в Україні стався духовний розвиток, а з ним і мир прийшов? Але відповідь виявила, що бажаного не сталося. Одна із прихожан УПЦ МП каже: „пішла я від нього, бо жахнулася його не Божого поводження. Я була свідком
того, як в церкві роздавалися агітаційні матеріали за кандидата Януковича, на яких він займав місце святого. Були жахливі матеріали проти Ющенка, на яких він змальовувався фашистом, Бен Ладеном.
Богобязлива жінка, до якої в церкві прихожани ставилися з повагою, казала тим, хто, отримавши завдання агітувати розповсюджуючи єресь, звертався з проханням поради, - радила спалювати або топити це страхіття, що й більшість прихожан робили. Але були й ті, хто ревно служить не Богу, а сатані. Вони й доповіли Тишкуну. Відбулася розмова, і коли Тишкун запитав: “З ким ти?” Жінка відповіла: “З Ісусом Христом!”
На жаль, не в однім Нетішині є такі церкви, керівництво яких не Богу служить. Шукаючи кращої церкви, багато хто їздить в Межирицький монастир. Але й там знаходили те саме. Шкода тих людей, котрі за звичкою, за багатовіковою традицією людською йдуть до церкви шукаючи Бога, а знаходять отаке...
Дивлячись на цю гидоту в цих церквах, стає зрозумілим оте: хто був першим буде останнім, хто був останній, буде першим. І слава Богу! Бо куди ближче до Бога спільне моління: православних, католиків, християн віри Євангельської (баптистів і п’ятидесятників) равина ново єврейської общини - за мир і злагоду в українському суспільстві, від збудованої на жахливій неправді проповіді розбрату, проповіді проти власного народу.
Було б добре, якби Церква Божа Словом Божим показала прихожанам, як по Божому має вести себе настоятель, і яка йому оцінка за сіяння ворожнечі жахливою неправдою. Виявляймо, картаймо таких то Бог помилує нас.
Голова ради з’єднання борців “За справедливість” Анатолій Войтко
|